nisyros

Quoted post


Επισκέπτης

#26 Re: Re: Re: ΚΑΕΛΙΑ

2011-04-23 16:21

#21: ΕΛΙΤΘΑΣ - Re: Re: ΚΑΕΛΙΑ

Η ασχετοσύνη σου δεν έχει όρια. Η γεωθερμία δεν έχει καμμιά σχέση με φωτοβολταϊκά και ανρμογεννήτριες γιατί από αυτή έχεις όση ισχύ θέλεις τη στιγμή που το θέλεις. Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι για τη Νίσυρο ψάξε να μάθεις και μην αφήνεις τρεις - τέσσερεις αυτοαποκαλούμενους οικολόγους να σε σέρνουν

Ανταποκρίσεις

ΕΛΙΤΘΑΣ
Επισκέπτης

#28 Re: Re: Re: Re: ΚΑΕΛΙΑ

2011-04-23 18:30:00

#26: - Re: Re: Re: ΚΑΕΛΙΑ

Λειτουργείς πολύ γρήγορα κι αυτό δυσκολεύει τά πράγματα νά γίνεσαι πιστευτός νονός μου καί τή μιά νά μέ βαφτίζεις άσχετο, τήν άλλη ότι δέν ενδιαφέρομαι πραγματικά γιά τήν Νίσυρο καί στή συνέχεια ότι παρασέρνομαι από αυτιαποκαλούμενους ( άλλο βαφτιστήρι εδώ) οικολόγους.

Ακου λοιπόν:Δέν μ ενδιαφέρει πότε τήν θέλεις εσύ τήν ισχύ καί πότε τήν χρειάζεσαι.Αυτό είναι πρόβλημα σου καί κοίτα νά τό λύσεις μέ δικά σου μέσα κι άν χρειαστεί μήν λειτουργήσεις ποτέ σου aircondition ή πλυντήριο  ή κουζίνα, θυσίασε κάτι από σένα γιά σένα κι όχι θυσιάζοντας ένα νησάκι, πού κανένας, μήν ονομάσω, δέν ενδιαφέρθηκε νά μελετήσει τήν αύξηση τών καρκινοπαθήσεων,κατάλαβες; Οσον αφορά το  άν ενδιαφέρομαι γιά τήν Νίσυρο, αυτό μόνο σού λέω: είμαι πεπεισμένος ότι η γεωθερμία θά είναι ολέθρια γιά τό νησί μου, πού άν γίνει κι είμαι ζωντανός, θά περάσει πάνω από τό πτώμα μου.Αυτό ίσως ακούγεται σχήμα λόγου αλλά όχι μόνο δέν είναι, απεναντίας διαπιστώνω ότι σχεδόν όλοι εδώ αυτή τήν απόφαση έχουμε.Δέν είμαι διατεθειμένος νά βλέπω νά θυσιάζονται τόποι κι άνθρωποι, μόνο καί μόνο γιά τά συμφέροντα.